Polikarbon Çatı

Polikarbon malzemelerin kaliteli özellikleri nedeni ile kullanım alanı çok yaygındır. Polikarbon levhaların en sık kullanıldığı alanlar çatılardaki kaplama alanlarıdır. Alüminyum levhalar ile birleştiğinde kolay uygulanabilir bir üründür. Kalınlık bakımından ise istenilen kalınlıklarda polikarbon malzemeler üretilmekte ve çatı kaplamalarında en çok tercih edilen malzeme olması sağlanmaktadır.

Albayrak Yapı olarak polikarbon çatı uygulaması alanında İstanbul ili ve çevresinde birçok firmaya hizmetlerimizi sunmaktayız. Dayanıklı ve uzun ömürlü malzeme olması nedeni ile çatı kaplamalarında tercih edilen bu malzeme kırılmaya karşı ekstra güçlüdür. Çatı kaplaması denildiğinde ekonomik oluşu ve uzun ömürlü oluşu nedeniyle polikarbon malzemeler tercih edilmektedir.

Polikarbonun ışık geçirgenliği cama çok yakındır, ışık iletimi; polikarbon ışığın homojen olarak dağılmasını sağlar, ısıya, kimyasal maddelere, çizilmeye, darbeye dayanıklılığı yüksek, gıdaya uygun, hafiflik, UV koruması, ateşe karşı dayanıklılık, alev yaymazlık özelliği, ses ve ısı yalıtımı şeffaf plastik malzemedir.

Kullanım Alanları

* Çatı ışıklıkları
* Fabrika pencereleri ve ışıklıkları
* Cephe uygulamaları
* Kış bahçeleri
* Veranda ve teras çatıları
* Sabit veya açılır havuz örtü sistemleri
* Binalar arası geçitler, üst geçitler
* Yürüyüş yolları
* Giriş saçakları
* Spor salonları
* Seralar
* Otobüs durakları
* Otoparklar
* Reklam panoları

POLİKARBON LEVHA ÖZELLİKLERİ VE BİLİNMESİ GEREKENLER

Polikarbonat malzemenin oluklu yapısı aşağıdaki özellikleri sağlar

HAFİFLİK

Oluklu yapısı sayesinde aynı kalınlıktaki camdan neredeyse 10 kat daha hafif yapıdadır. Hafiflik düşük maliyeti getirir.  Bu hafiflik ve düşük maliyet sayesinde tasarım ve uygulanması kolaydır.

DÜŞÜK ISI İLETKENLİK KATSAYISI

Oluklu yapısı sayesinde yalıtım konusunda önemli avantajlar sağlamaktadır Hava boşlukları sayesinde yalıtım konusunda cama göre çok büyük avantajlar sağlar. Bu özellikler sayesinde sera,ışıklık, kış bahçelerinde artan bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

DAYANIKLILIK

Uv tabakası sayesinde malzemenin ömrü Güneş ışınlarına karşı 10 yıl ve daha fazla dayanıklı olmaktadır.

DARBE

Oluklu polikarbonat levha -40 + 120 ° C arasında darbe dayanıklılığı en yüksek petrol türevi plastik malzemedir.

YANMAZLIK SINIFI

B1 sınıfı olan polikarbonat levha, Kendi kendine yanmaz , alev geçiktirici plastik türüdür . Buna ek olarak, yangın esnasında çevreye zehirli gazlar yaymaz.

Kullanışlı olan bu malzeme sıcak havalara, soğuk havalara karşı dirayetlidir. Gün ışında dışarıdan gelen ışığın alt kısımlarda faydalanılması sağlanılmasktadır. Aynı zamanda polikarbon çatı sistemlerinde kullanım ile beraber yapıdaki ısı yalıtımınıda sağlamış olursunuz. Hafif bir malzeme olan polikarbon bir çok alanda kullanılmaktadır. Biz Albayrak Yapı olarak bu malzemeyi birçok çatı uygulamasında uzun senelerdir tercih ediyoruz.

 


Bu malzemeden yapılan çatıların montajlarıda diğerlerine nazaran daha hızlı bitmektedir. Hızlı olması ve uygun fiyatlı olması nedeni ile bölgedeki birçok çatı kaplama talebinde bulunan müşterilerimizin tercihidir. Sizlerde çatı kaplamaları ve diğer alanlarda kullanmak istediğiniz POLİKARBON malzeme detaylarını öğrenmek, teklif almak ve daha fazlası için Albayrak Yapı firmasını çekinmeden arayabilirsiniz.

Hemen her kaplamada kullanımı mümkün olan polikarbon ürünleri üst geçitlerde, evlerde, işletmelerde, otobüs duraklarında, spor kompleksierinde, kafe ve restoranlarda kullanımı çok olan bir üründür. Farklı renklerde üretilebilen bu malzemeler uygulamalarda genellikle alüminyum çıtalar ile montaj edilmektedir.

Sizlerde Türkiye´nin en eski ve en kaliteli POLİKARBON ÇATI uygulama firması Albayrak Yapı´yı arayabilir ve %25 indirimli fiyatlardan hemen yararlanabilirsiniz.


 
Bizim İşimiz
Uzman Kadro ve Ücretsiz Keşif