Polikarbonat Uygulamalar

Polikarbon malzeme kullanılarak bir çok alanda, bir çok uygulama yapılabilmektedir. Olumlu birçok özelliği sebebiyle kullanım alanı yaygın olan bu malzemenin özellikle Albayrak Yapı projelerinde çatı sistemlerinde kullanıldığı ve uygulama yapılacak olan alana göre, istenilen kalınlıklarda, istenilen özelliklerde işlemlerin yapılabileceği belirtilmiştir.

Polikarbon çatı denilince akla ilk Albayrak Yapı gelmektedir. Her alanda kullanımı yaygın olan bu ürünleri istenilen ebat ve ölçülerde üretebiliyoruz.

Polikarbonat Uygulama Yapan FirmalarPolikarbonların birçok olumlu özelliği sebebiyle kullanım alanı oldukça genişlemiştir. Polikarbon levhalar çok yönlü kullanımı sebebiyle, çatı kaplamalarda kullanılmaktadır.

Alüminyum levhalarla birleşimleri daha kolay hale gelmektedir. Kalınlıkları isteğe ve ihtiyaca göre değişiklik gösterebilecek olan polikarbonların diğer çatı malzemeleri ile karşılaştırıldığında önde olduğu görülmektedir. Bu noktada polikarbon çatı uygulamaları merak edilen konular arasında yer almaktadır.

İlk etapta polikarbon levhalar, dayanıklı oluşu ve kırılmalara karşı güçlü oluşu sebepleriyle çatı kaplamalarda başvurulan malzemeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Çatı malzemesi denildiğinde akla ilk olarak yerleşim alanı olarak kullanılan binalar gelmektedir. Oysaki binalar dışında kubbe, tonoz, beşik ve benzeri alanlarda kullanım imkânı sunmuştur.

Polikarbonların her alanda kullanılmasını belirleyen bazı özellikleri bulunmaktadır. Bunların başında belirtildiği gibi kullanışlı ve dayanıklı olmaları gelmektedir. Sıcaklığa ve soğuk havalara karşı dirayetli oluşu, gün ışığının veya yapay ışıkların dağılımını eşit şekilde sağlaması, ısı yalıtımı sağlaması, hafif olması nedenleri ile her alanda kullanılmaları olanaklı hale gelmektedir.

POLİKARBON UYGULAMA ALANLARIBazı uygulama alanları şu şekildedir;

* Polikarbon uçak giriş yapıları
* Polikarbon malzemeden yapılan danpalon ürünleri
* Solid polikarbondan yapılan rüzgar kesiciler
* Polikarbon malzemelerle yapılan havuz kapatma uygulamaları
* Polikarbon panel arası kullanımı
* Polikarbon oto yıkama mekanları
* Polikarbon duraklar
* Polikarbondan yapılan ara bölmeler
* Polikarbon çatılı benzinlikler
* Polikarbon kullanılan bahçe kapıları
* Kış bahçeleri
* Solid kurşun geçirmez polikarbon malzeme kullanımı
* Solid ses bariyerleri
* Solid polikarbondan üretilen koltuklar
* Solid çatı sistemleri
* Polikarbon aydınlarma ürünleri
* Sandviç panel arası polikarbonlar
* Polikarbon sundurma ürünleri
* Polikarbon çatılar
* Polikarbondan ofis bölmeleri
* Polikarbon üst geçit kapama
* Polikarbon sera kapatma
* Oluklu polikarbon çatı uygulamaları

Ve daha nicesi Albayrak Yapı ile sizlere sunulmaktadır.

 

 
Bizim İşimiz
Uzman Kadro ve Ücretsiz Keşif