Tonoz Çatı Sistemleri

Tonoz çatı sistemleri hakkında bilgi ve hizmet almak için firmalara ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız ve bütçeniz doğrultusunda size en uygun firmayı bularak beraber çalışmaya başlayabilirsiniz. Tasarım ve üretimin bir arada olduğu, inşaat sektörünün bir parçası olan hizmetlerden biri de çatı sistemleridir. Detaylı bir araştırma yaparak profesyonel bir şekilde hizmet veren firmaları bulabilirsiniz. Sıfırdan tasarlanıp üretilen bir sistem olduğu için firma seçiminde özen göstermeniz önemlidir.

Albayrak Yapı bu kapsamda sizler için en uygun ürünleri ve teklifleri sunacaktır. Web sitemizde yer alan telefon numaramız veya whatsapp hattımızdan bize anında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tonoz çatı, kemerlerin bir araya gelerek koridorları oluşturması sonucu ortaya çıkan çatı sistemleridir. Geçmiş zamanda tonoz çatılar, taş, tuğla ve harç kullanılarak üretilirdi. Sektörün gelişmesi ile beton ve metal yapılar eski sistemlerin yerine geçmiştir. Yeni gelişmeler sonucu oluşan değişimler doğrultusunda tonoz çatılar daha estetik bir görüntü kazanmıştır. Beton ve metalin bir arada bulunduğu yapılar olduğu için eski versiyonuna göre oldukça güçlü bir hal almıştır.

Tonoz Çatı Sistemleri Modelleri Nelerdir?


Tonoz çatı sistemleri farklı modellerde tasarlanabilir. Kaburgalı tonoz, kubbeli tonoz, silindirik tonoz, çapraz tonoz, beşik tonoz ve yelpaze tonoz olarak modelleri adlandırmak mümkündür. Tonoz sistemleri oldukça geniş kullanım alanlarına sahiptir. Binalarda, villalarda, benzinliklerde, marketlerde ve eğlence merkezlerinde tonoz çatıları görmek mümkündür. Oldukça fazla avantajı bulunur.
 

Tonoz Çatı Sistemleri Avantajları Nelerdir?


Mimari gelişmeler sayesinde tonoz çatılar daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Avantajlarından biri mimari özellikleri olsa da aynı zamanda oldukça estetik bir görüntüye sahip olarak tasarlanabilir. Dış etkenler karşı oldukça dayanıklıdır, kubbe şeklinde tasarlanan ve üretilen çatı sistemleridir. Daha çok geçmişten günümüze ulaşan tarihi eser yapılarında bu modelleri görmemiz mümkündür. Dayanıklılığını arttırmak için kullanılan malzeme çoğunlukla çeliktir. Kubbeli tonoz modelleri yaygın bir şekilde camilerde görülebilir. Taşıyıcı özelliği nedeniyle gelişen tonozlu sistemler, kalıcı çatı sistemleri olarak görülebilir.

Tonoz çatılarda aydınlatma sistemi kurulurken en çok tercih edilen yöntem, polikarbon ışıkların mahya noktasına konmasıdır. Bu noktaya konumlandırılan ışıklar, ışığı dengeli ve verimli bir şekilde ortama dağıtabilir. Tonoz çatılarda üst kısımlarda havalandırma kapakları bulunur. Kapaklar sayesinde hava akışı oluşur ve tozlu, kirli havanın dışarı atılmasına yardımcı olur. Bu özelliğinden dolayı genellikle fabrikalarda tercih edilir. Tonoz çatılar geçmişte karşımıza oldukça çıkar. Çatının örtülmesi amacı ile kullanılmaya başlanan bir yöntemdir.

Sektörde oluşan gelişimler sayesinde günümüzde daha farklı çözümler ile farklı tasarımlı modellerini görmek mümkündür.

Tonoz çatı sistemleri kullanışlı ve kaliteli yapılardır. Görsel olarak gerçekten estetik ve hoş bir havası vardır. Yüksek standartlarda üretilmesi ve bu kadar dayanıklı olması oldukça avantajlıdır. Ekonomik olarak uygun olması çatı sistemleri arasında tercih edilmesini sağlar. Çatı sistemleri hizmeti almak için firma araştırması yapabilirsiniz. Tonoz çatılar her ne kadar kaliteli ve sağlam olsalar da iyi bir firma ile çalışmaması durumunda bütün durum olumsuz bir şekilde sonuç verebilir.

Daha fazlası için hemen web sayfasında yer alan whatsapp hattı aracılığıyla Albayrak Yapı firmasına ulaşım sağlayın.

 

 
Bizim İşimiz
Uzman Kadro ve Ücretsiz Keşif